آیا برای ارسال پیامک به افرادی که

پیامک های تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند دچار مشکل شده اید؟

پیامک مسدود مخابراتی

برای ورود به سامانه پیامک sms.ir نام کاربری (شماره موبایل) و رمز عبور خود را وارد نمایید

نام کاربری خود را وارد نمایید

رمز عبور را وارد نمایید

درصورتیکه رمزعبور خود را فراموش کرده اید حرف P را به 300077 ارسال نمایید.

ثبت نام در سامانه پیامک sms.ir کمتر از یک دقیقه زمان خواهد برد. شماره موبایل خود را وارد نمایید تا پس از ایجاد حساب، اطلاعات ورود را برایتان ارسال کنیم.

شماره موبایل خود را وارد نمایید

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید شماره موبایل و ایمیل خود را وارد نمایید. ما در کمتر از ۵ دقیقه رمز عبور را برایتان ارسال می کنیم.

شماره موبایل خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

برگشت به صفحه ورود

Close

آسیب پذیری زیرساخت های شبکه پیامک

پیام دهم:

سلام؛ روز خوش و خسته نباشید… به روز های پایانی سفر نزدیک می شویم… در این روز های آخر اقرار می کنیم که هر سیستمی به هر میزان که پیشرفت کند باز هم جای پیشرفت دارد، به عبارت دیگر در ابداعات انسانی خطا و آسیب پذیری امری بدیهی است و رفع همین خطاها است که موجب پیشرفت می گردد, پیامک نیز از این امر مستثنی نیست:

آسیب پذیری زیرساخت های شبکه پیامک (اس ام اس)

سرویس جهانی ارتباطات گوشی همراه (GSM) با بیشترین تعداد کاربر جهانی، در برابر آسیب های امنیتی سر تعظیم فرود آورده است. در GSM، فقط در ترافیک هوایی بین ایستگاه های موبایل (MS) و پایگاه های تبادلات (BTS) رمزگذاری ضعیف و شکننده ای انجام شده است. البته بسیاری کاستی ها و آسیب های امنیتی دیگری نیز وجود دارد و اینگونه آسیب ها برای پیامک (اس ام اس) به عنوان یک قدرت و سرویس آزموده شده با قوه جهانی، مضر محسوب می شود. مجددا متدکر می شویم تمامی مقالات نگارش شده توسط مترجمین و نویسندگان ایده پردازان الکترونیک بر مبنای منابع و مآخذ معتبر جهانی نگاشته شده است بنابراین هرگونه تضاد یا تشابه این مقالات با امکانات سرزمین عزیزمان صرفا سهوی و اتفاقی بوده است و تمرکز مطالب مذکور بر شرایط جهانی می باشد.

به علت ویژگی ((ذخیره و ارسال)) مراکز خدمات پیام کوتاه و مشکل پیامک های تقلبی که ممکن است از طریق اینترنت ارسال شود، انتقال پیام از طریق پیامک بعضی آسیب های فرا امنیتی دارد. وقتی یک کاربر در حال سیر و سفر(Roaming) است محتوای پیامک از شبکه های مختلفی گذر میکند، شاید یکی از این شبکه ها اینترنت باشد؛ فضایی که متهم به بسیاری از آسیب ها و حمله های گوناگون است. همچنین وقتی مهاجمی به گوشی دسترسی پیدا می کند و پیام های حفاظت نشده قبلی را می خواند، دغدغه ای جدید برای صنعت پیامک ایجاد می شود.

در اکتبر ۲۰۰۵، محققین دانشگاه ایالت پنسیلوانیا تحقیقی در مورد آسیب شناسی در مورد نوع شبکه بندی های پیامک منتشر کردند. محققین به این تفکر رسیدند که به احتمال زیاد مهاجمین از عملکرد ناامن این شبکه ها برای صدمه زدن به آنها در مقیاس جهانی استفاده کنند و باعث تخریب آن ها شوند.

کلاهبرداری های پیامکی

سازمان GSM تهاجم های متخلفی را بر روی اپراتورهای گوشی های همراه شناسایی کرده است که به علت سوء استفاده سرویس های پیامکی ارسال می شوند. جدی ترین تهدید، کلاهبرداری پیامکی است.

تنها راه ایمن برای تشخیص دادن و متوقف کردن (Blocking) کلاهبرداری های پیامکی، نمایش دادن اطلاعاتی از فرستنده به گیرندگان پیام است که به آن ها ثابت کند که فرستنده یک کاربر شناخته شده است و پیامک از یک کاربر تأییدشده و با هویت ارسال شده است. این کار را می توان با افزودن عملکردی هوشمند به شبکه ها انجام داد تا بتوان مشخصات کاربر را قبل از این که برای تحویل دادن تأیید شود، بررسی کند. این نوع عملکرد هوشمند در گرو ظرفیت های زیربنایی پیام رسانی است.


هنوز نظری داده نشده است