-->

آیا برای ارسال پیامک به افرادی که

پیامک های تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند دچار مشکل شده اید؟

پیامک مسدود مخابراتی

برای ورود به سامانه پیامک sms.ir نام کاربری (شماره موبایل) و رمز عبور خود را وارد نمایید

نام کاربری خود را وارد نمایید

رمز عبور را وارد نمایید

درصورتیکه رمزعبور خود را فراموش کرده اید حرف P را به 300077 ارسال نمایید.

ثبت نام در سامانه پیامک sms.ir کمتر از یک دقیقه زمان خواهد برد. شماره موبایل خود را وارد نمایید تا پس از ایجاد حساب، اطلاعات ورود را برایتان ارسال کنیم.

شماره موبایل خود را وارد نمایید

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید شماره موبایل و ایمیل خود را وارد نمایید. ما در کمتر از ۵ دقیقه رمز عبور را برایتان ارسال می کنیم.

شماره موبایل خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

برگشت به صفحه ورود

Close

سامانه الکترونیکی صیاد

سامانه الکترونیکی صیاد
به این مطلب امتیاز دهید

سامانه الکترونیکی صیاد موسوم به سامانه صدور یکپارچه الکترونیکی چک، توسط بانک مرکزی ایجاد شده و صدور چک را یکپارچه نموده است. پیش از سامانه صیاد، هر بانک دسته چک مربوط به خود را ارائه می کرد و چک ها وابسته به همان بانک بودند. وابستگی هر چک به بانک صادر کننده و نیز بالارفتن آمار چک های برگشتی و از دست رفتن اعتبار چک ها؛ موجب شد بانک مرکزی اقدام به ارائه سامانه یکپارچه نماید. سامانه صدور یکپارچه الکترونیکی چک که در سال ۱۳۹۶ رونمایی شد دارای مزیت های زیر می باشد :

متمرکز سازی درخواست دریافت دسته چک

اعتبار سنجی صاحب امضا و صاحب حساب

عدم ارائه دسته چک به افراد بد سابقه و یا فاقد صلاحیت

ایجاد شناسه منحصر و یکتا برای هر چک ( جهت استعلام چک )

یکپارچه سازی امنیت چک و مولفه های امنیتی

عدم وابستگی چک ها به بانک و یکپارچه سازی تمام چک ها در سامانه

عدم وابستگی چک ها برای وصول به شعبات بانک

 

سامانه الکترونیکی صیاد :

با راه اندازی سامانه صیاد در انتهای نیمه سال ۱۳۹۶، بانک ها به سامانه صیاد متصل شده و روند صدور دسته چک به صورت آنلاین و یکپارچه صورت گرفت. قرارگیری آنلاین و در دسترس چک ها؛ امکان ارزیابی پیشینه صاحب دسته چک و اعتبار چک کشیده شده را به راحتی میسر می کند.

اندازه و فرمت چک ها به صورت یکسان شده و اطلاعات صاحب چک جهت جلوگیری از سو استفاده در بالای چک ها چاپ شده است. این شناسه های یکتا امکان اعتبار چک و صادر کننده چک را به صورت آنی شناسایی می نمایید. بنابراین اگر چک برگشت خورده باشد شما می توانید از اعتبار صاحب چک باخبر شوید و همین روند می تواند نقش موثری را در کاهش آمار چک  بلامحل داشته باشد.

بانک مرکزی نیز سامانه استعلام چک را از طریق پیامک راه اندازی نموده است و با ارسال شناسه منحصر به فرد، اعتبارسنجی انجام می شود. مقاله بعدی به راهکار استعلام چک از طریق پیامک می پردازد.


هنوز نظری داده نشده است